O czym powinieneś pamiętać

top-remember

Pamiętaj, że nie unikniesz spłaty swoich zobowiązań. Każdy dług musi zostać spłacony bez względu na przyczynę jego powstania a Ty musisz sobie uświadomić, że znalazłeś się w trudnej sytuacji. W tej chwili nie jest już ważne czy przyczyną zadłużenia była Twoja niefrasobliwość lub lekkomyślność, utrata pracy, choroba czy inny przypadek losowy – masz dług do spłacenia! Musisz też wiedzieć, że nawet jeśli wierzyciel Ci chwilowo „odpuści” to sprawa i tak pewnie kiedyś wróci w postaci egzekucji komorniczej, tyle tylko, ze poniesiesz dodatkowe i to bardzo wysokie koszty. A nawet jeśli „nie dopadnie Cię” komornik to nigdy już nie będziesz miał szansy na uzyskanie kredytu bankowego, pożyczki czy nawet zakupu drobnej usługi lub towaru w kredycie. Teraz masz jeszcze zapewne możliwość wynegocjowania z wierzycielami dogodnych warunków spłaty zadłużenia ale tylko wtedy gdy wykażesz dobrą wolę i podejmiesz z nimi rozmowy. Pamiętaj, że po drugiej stronie też są ludzie!

Jeśli ktoś obiecuje Ci, że zaraz uwolni Cię od długu, komornika lub firmy windykacyjnej, albo że „wyczyści” Twój rejestr w BIK/BIG, a na dodatek załatwi Ci szybką, niskooprocentowaną pożyczkę bez żadnych zabezpieczeń na spłatę Twoich długów, to pamiętaj:

  • „pozbyć się długu” możesz tylko poprzez jego spłatę,
  • „uwolnić się ”od komornika możesz tylko poprzez spłatę zadłużenia,
  • „wyczyścić” rejestr BIK lub BIG możesz dopiero po całkowitej spłacie zadłużenia,
  • pożyczka na spłatę zadłużenia, to ogromne ryzyko popadnięcia w pętlę zadłużenia, z której możesz już nigdy nie wyjść,
  • długu nikt Ci nie daruje, wcześniej lub później i tak będziesz musiał go spłacić,
  • gdyby nawet udało Ci się nie spłacić zadłużenia, to w najlepszym razie stracisz na zawsze możliwość zaciągnięcia jakiegokolwiek kredytu,
  • a więc, im szybciej podejmiesz rozmowy z wierzycielem tym lepiej.

Swoje długi będziesz musiał spłacić sam – my możemy Ci pomóc wynegocjować najkorzystniejsze warunki ich spłaty.